איפה אתם

?השבת

?איפה אתם השבת

אודות

בבוקר של יום שישי רגיל, יניב עושה מספר עצירות בסבב הקניות השבועי הרחב שלו במכולת. הוא מתחיל בקוסטקו בוואן נויס, ואז מבקר בחוות קיימברידג’ בעמק וילג’ לפני שהוא עובר לפיסטוק ושוק סופר סאל באנצ’ינו.

אחר כך הוא חוזר הביתה ומתחיל להתכונן ל-80 האורחים פלוס שהזמין לארוחת שבת. יניב בקושי יכיר את רוב אורחיו. כמה הוא הזמין רק אותו בוקר, כשפגש אותם במעברי הפירות בקוסטקו או תוך כדי עיון בגרעיני חמניה ופיסטוקים.

“אם אני שומע אנשים מדברים בעברית, אני מתחיל לדבר איתם ומזמין אותם אלי הביתה לארוחת שבת”, אומר יניב. “אני מפרסם את ארוחות הערב שלי גם בעמוד הפייסבוק שלי ובדפי הקהילות היהודיות בארה”ב וגם בישראל ובדרום אמריקה. אני אוהב שיש כמה שיותר אורחים בשבת, ואני מקווה שיום אחד אני אארח אלף איש בארוחת שבת.”

יניב כהן נולד בחיפה והיגר לארצות הברית לפני 12 שנים. הוא התאהב באירוח אנשים שבת בשנת 2008, בזמן שהתגורר במרילנד.

“חבר הראה לי את היופי של קבלת שבת וכמה כיף כשמגיעים אליו אורחים שלומדים את המשמעות של המסורת היהודית הזו, וכך זה התחיל אז”, אמר. “פעם פגשתי אנשים בקניון, ברחוב, בסופר, ואחרי שיחה של שתי דקות כבר הזמנתי אותם לארוחת שבת”.

עם הזמן, סעודות השבת של יניב גדלו והשתפרו יותר ויותר, עם עשרות משתתפים. לפני תשעה חודשים, זמן קצר לאחר שרכש את ביתו ששטחו 2,700 רגל מרובע בצפון הוליווד, מפגשי ליל שישי שלו הפכו לדבר קבוע עם אורחים שמגיעים לארוחת ערב ולפעמים נשארים ללון.

“לפני שרכשתי את הבית שלי, גרתי בבית הארחה לא רחוק מכאן, ולמרות שהוזמנתי לארוחות שבת, תמיד חזרתי לבית חשוך ושקט והייתי די בודד”, אמר. “אז כשראיתי את הבית הזה בצפון הוליווד וראיתי כמה הסלון מרווח, מיד חשבתי שזה יהיה המקום המושלם לארח, והצעתי לו הצעה”.

השבת במספרים

0
אורחים בחגים
0
אורחים בשבת​
0
שבתות בשנה​​

תרומה לשבת של יניב

דמיינו לעצמכם מקום מלא אור, עם ארוחות שבת, קידוש שירים ושמחה, מקום שמזכיר לכם את הבית! בית שפתוח לכולם לכל מי שרוצה להכיר חברים, לספוג אווירת שבת, לאכול לשיר להנות ואפילו לישון. השבת אצל יניב מארחת יהודים מכל העולם – כל שבת! לא משנה מאין באת ולאן אתה הולך, השבת אצל יניב זה בית לכולם! אוכל כשר כיד המלך בשר, דגים ורוב מטעמים. מרכז שלנתינה, מפעל חיים של,חסד, מקור לקירוב, חברויות, קשרי עבודה ואפילו חתונות!

לפני 10 שנים עשיתי רילוקיישן לבד לאיזור מרילנד, חבר אירח אותי לשבת, אין דבר יותר מאיר ומחמם את הלב שאתה נמצא במקום אחר ויש לך איפה להיות עם מי להיות ואוכל ללב ולגוף. הבטחתי לעצמי שגם אני אהיה מקור לדבר הזה! עברתי לקליפורניה, וחיפשתי בית שאוכל לארח בו כמה שיותר אנשים, שכל מי שנמצא לבד, או אפילו חברים שמגיעים לאיזור לטיול הבית הזה יהיה מקור לאןר לכל יהודי שרוצה! הבית רק הולך ומתרחב כמות האנשים גדלה משבת לשבת. בנינו בחצר הבית אולם שמכיל כ -300 איש וכ־50 מיטות לשומרי שבת. כל שבת מגיעים יהלומים מכל העולם לחוות יחד את חיבור שמחה ואהבה – עונג שבת אמיתי!

על השבת אני עמל כבר מיום ראשון, העלות הכספית עולה ועולה ואני סומך על אבא שבשמיים שיבחר את השליחים שיסייעו לי להמשיך בשליחות הזאת. צוּר מִשְׁלּוֹ אָכַלְנוּ בָּרְכוּ אֱמוּני אני מזמין אתכם לשבת שכולה התעלות ועונג קשת אדירה של אנשים חיבור וכיף!

אני זקוק לעזרתכם להמשיך את השליחות הזאת. כל דולר יעזור! החלום להקים בניין עם אולם אירועים למי שזקוק – חתונות בר מצוות בריתות. שבתות עם אלפי יהלומים, מפעל חסד גדול ! מאמין שהחלום שלי נוגע גם בכם, ועזרתכם תסייע בהגשמתו!

יצירת קשר

טלפון

(877) 969-1932

פייסבוק

השבת של יניב

וואצפ

3013351525

כל הזכויות שמורות לשבת של יניב 2022 | האתר נבנה ע״י שמעון דיזיין עיצוב גרפי ובניית אתרים